Jau du metus sėkmingai tęsiant bendradarbiavimą su „Biesse“, 2023.09.22 dieną prasidėjo naujas šios partnerystės etapas, prie kurio prisijungė ir Kauno technologijų mokymo centras („Kautech“) – duris atvėrė „Woodwinner Academy“, kurioje medienos pramonės įmonių specialistai gilins savo žinias ir įgūdžius medienos apdirbimo technologijų srityje.
Kompleksinė aptarnavimo sistema
„Woodwinner“, „MachineryAssist“ medienos apdirbimo staklių skyrius, veiklą pradėjo 2021 m. Per daugiau nei porą metų Lietuvos baldų, durų bei langų gamybos lyderiams parduota daugiau nei 30 naujausios kartos „Biesse” įrenginių.
Bendrovės atstovai teigia, jog „MachineryAssist“ sėkmę plečiant savąją rinkos dalį lėmė išskirtinis dėmesys popardaviminiam aptarnavimui. Moderni pramoninės įrangos serviso samprata nebereiškia vien tik remonto ar planinių apžiūrų. Kompleksinė aptarnavimo sistema apima ne tik technologiją (įrenginius), bet ir poreikį kokybiškai lavinti bei perduoti žinias ir įgūdžius profesionalams, kurie su konkrečiomis technologijomis dirba bei jas prižiūri. Šiuo tikslu „MachineryAssist“ specialistai jau spėjo „sukaupti“ daugiau nei 1000 valandų dalyvaudami oficialiose „Biesse“ mokymų programose Italijoje.
Akademijos atidarymas žymi tolesnę kompleksinės klientų aptarnavimo sistemos plėtrą. Siekiama, jog investavusios į aukščiausio lygio technologiją, medienos pramonės įmonės organizacijos viduje disponuotų ir aukščiausio lygio žiniomis bei įgūdžiais, kuriuos šių įmonių operatoriai ir techninės priežiūros specialistai nuo šiol galės lavinti „Woodwinner“ akademijoje.
„Per porą metų mūsų klientai įsitikino nepriekaištinga „Biesse“ įrangos kokybe, nenusileidžiančia jokiam rinkoje esančiam įrangos prekės ženklui“,- akademijos atidarymo renginyje kalbėjo „Woodwinner“ vadovas Valdas Šalkauskas: „Tačiau su „Biesse“ įranga yra panašiai kaip su kaitavimu ar grojimu muzikiniu instrumentu – kuo daugiau moki, tuo labiau supranti, kiek daug dar gali išmokti. „Biesse“ įrangos galią pajutę klientai siekia auginti savo kompetencijas, kad galėtų įrangos suteikiamas galimybes išnaudoti vis efektyviau“.
Kol klientas laukia staklių, operatoriai išmokomi jomis naudotis
„Biesse“ stakles įsigijusiems klientams akademijoje jau nuo ateinančių metų sausio mėnesio bus prieinami savaitės trukmės intensyvieji mokymai, kurių metu kvalifikuoti lektoriai medienos pramonėje dirbantiems specialistams suteiks visas reikiamas žinias ir praktiškai apmokys naudotis technologijomis. Mokymai bus organizuojami tiek pagal iš anksto numatytą kursų grafiką, tiek pagal individualius susitarimus su verslo klientais. Mokymus ir kitus naujai įsikūrusios akademijos projektus kuruos gausi „Woodwinner“ ekspertų komanda, „Kautech“ profesijos mokytojai, taip pat kviestiniai ekspertai iš „Biesse“ grupės.
Anot V. Šalkausko, šie mokymai įrangą įsigijusioms bendrovėms aktualūs dėl dviejų pagrindinių priežasčių: „Pirma, įsigijus „Biesse“ stakles, jų pristatymo tenka palaukti nuo kelių savaičių iki pusės metų, todėl šį laukimo periodą klientai nuo šiol galės išnaudoti atsiųsdami savo operatorius ir techninės priežiūros specialistus į mokymus. Antra, mokymai bus aktualūs ir technika jau besinaudojančioms įmonėms – praktika rodo, jog gamyboje kartais kylančių iššūkių pavyktų išvengti bei įrangos našumą padidinti, jeigu būtų laiku užkamšomos specifinių techninių žinių bei įgūdžių spragos“.
Nors klientų personalui skirti mokymai prasidės ateinančių metų sausio mėnesį, į Kauno technologijų mokymų centre duris atvėrusią akademiją suinteresuoti verslo atstovai bus kviečiami atvykti ir anksčiau. Akademijoje eksponuojamos naujutėlaitės „Biesse“ staklės, o renginių tvarkaraštyje numatytos konkrečios „demo dienos“, kurių metu medienos pramonės atstovams bus demonstruojamos techninės šių įrenginių galimybės.
Sektoriaus ateitis priklauso nuo kokybiško švietimo
Akademijos atidarymo šventėje išskirtinis dėmesys buvo skiriamas ir diskusijoms apie aktyvesnį švietimo sektoriaus įsitraukimą į verslui aktualius projektus. „Švietimo įstaigos dažnai kritikuojamos dėl savo nepaslankumo ir nesugebėjimo reaguoti į tai, ko verslui ir darbo rinkai reikia čia ir dabar“,- teigė „MachineryAssist“ atstovas: „Todėl labai džiaugiamės atradę tokį partnerį kaip „Kautech“ – profesinio švietimo instituciją, kuri nėra užstrigusi praeityje ir į mokymo procesus noriai integruoja moderniausias gamybos priemones“.
Šiuo metu rengiami planai, pagal kuriuos „Biesse“ įrangos mokymai bus prieinami ne tik verslo deleguotiems specialistams, bet bus integruoti ir į studentams siūlomas oficialias „Kautech“ profesinio mokymo programas. Tokiu būdu darbo rinkoje itin paklausių techninių įgūdžių galės įgauti besimokantieji – asmenys, siekiantys išmokti staliaus, baldžiaus, pjautinės medienos operatoriaus ar medienos apdirbimo staklininko amato.
Kauno technologijų mokymo centro direktorius dr. Paulius Čepas teigė, jog pasipildymas „Biesse“ įranga į mokymo procesą leis integruoti naujus kokybės standartus. „Medienos technologijų ir baldų gamybos inovacijų sektorinio praktinio mokymo centre atsiradusios „Biesse“ staklės leis pasivyti, o gal net ir pralenkti šiandieninius darbo rinkos poreikius“,- mintis dėstė P. Čepas: „Lietuvos medienos pramonės sektorius sparčiai modernizuojasi, todėl šio pasaulyje pirmaujančio gamintojo įranga greičiausiai taps vis paklausesnė, o mūsų pareiga yra suteikti reikiamą mokymų bazę, kuria galėtų pasinaudoti tiek verslas, tiek perspektyvių ir prestižinėmis pamažu tampančių profesijų siekiantys studentai“.
Antrindamas švietimo institucijos direktoriui, „Woodwinner“ skyriaus vadovas Valdas Šalkauskas išreiškė viltį, jog augantis tarpinstitucinis bendradarbiavimas padės Lietuvai išlaikyti ir sustiprinti savo pozicijas pasaulinėje baldų gamybos rinkoje: „Tiesdami tiltus tarp profesinio švietimo sektoriaus ir realių verslo poreikių, padedame šalies baldų sektoriui ir toliau sėkmingai konkuruoti su viso pasaulio baldų gamintojais – globalaus ekonominio neapibrėžtumo laikotarpį privalome išnaudoti stropiam pasirengimui ateities pergalėms“.